O blogu

Psychologika Prawnika to autorski blog poświęcony prawu i psychologii. Jego tematyka skupia się wokół funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości oraz praktycznych dylematów wiążących się z udzielaniem pomocy prawnej. Poza częścią analityczno – refleksyjną, blog zawiera doniesienia z badań, recenzje wydawnicze, przegląd publikacji oraz przydatne informacje dotyczące dyscypliny naukowej, jaką jest „prawo i psychologia”. Blog nie ma ściśle naukowego charakteru. Dzielę się na nim anegdotami, historiami z życia adwokata, opisuję ciekawe przypadki, recenzuję książki, opowiadam o tym, jak psycholog funkcjonuje w zawodzie prawniczym.

_________________

O autorce

DSC_0085

Autorka Aleksandra Paluch jest absolwentką psychologii i prawa, doktorantką na Wydziale Prawa i Administracji UJ oraz adwokatem. Od czasów studiów mieszka w Krakowie. Interesuje się zastosowaniem psychologii w praktyce prawniczej, historią psychologii, ochroną zdrowia psychicznego i neuropsychologią. Lubi bezcelowe wędrówki. Znak rozpoznawczy to papierowy kubek z kawą, koniecznie czarną, bez której nie wyobraża sobie udanego spaceru. Częściej słucha niż mówi. W wolnym czasie natomiast zgłębia historie głośnych procesów sądowych sprzed lat. Kiedyś chciała zostać pisarką, dziś przemierza korytarze sądowe. Uważa, że każdy powinien mieć psa, albo innego miłego futrzaka. Wielbicieli jaszczurek przeprasza, nie podziela ich miłości.

_________________

Kontakt

Czasami zwracają się do mnie wydawcy, czy nie zrecenzowałabym jakiejś książki. Recenzuję od serca. Zdarza się, że piszą do mnie studenci i proszą o radę. Zaszczyt to dla mnie wielki. Bywa też tak, że zaczepiają mnie mili ludzie i gratulują bloga. Dziękuję! Właściwie nikt nie zgłasza do mnie żadnych innych postulatów, próśb, czy wniosków. Gdyby jednak znalazł się ktoś chętny, to zapraszam, jestem otwarta na propozycje (psychologikaprawnika@gmail.com).

Pozdrawiam

Aleksandra Paluch

__________________

Kontakt za pośrednictwem formularza: